הסדרי חובות מול בנקים

אם נקלעתם למצב צר ומלחיץ שבו ההחזרים החודשיים שלכם לבנק, או לכמה בנקים, חונקים לכם את התזרים בחשבון הבנק, עד שקיימות בו תופעות של התראות חריגה, החזרים והעדר כיסוי, או אי נעימויות אחרות, עליכם לפעול בחכמה ולהגיע להסדר חוב מול הבנקים.

מספר צעדים פשוטים, הנעשים בליווי אנשי מקצוע מנוסים, יכולים לחסוך מכם התדרדרות כלכלית ממשית ולעצור אתכם לפני היקלעות למלחמה משפטית קשה ומתישה מול כרישי הגבייה של הבנקים.
אם אתם חייבים כסף לבנקים, ואין לכם מושג מאיפה תפרעו את התשלומים, זהו הזמן לפעול למען השגת הסדר חוב.

הסדר חוב

הסדר חוב הוא ביצוע הסכם חדש, על מנת להסדיר יתרת חוב קיימת, תוך שיפור תנאי ההלוואה הקיימת, כדי שהחייב יוכל לעמוד בנטל הפירעון.

הסדר חוב אינו מחיקת החוב. הסדר נכון הנעשה על ידי אנשי מקצוע עשוי להקל את תנאי הפירעון ואת גובה ההחזרים החודשיים, ולעיתים אף להקטין את יתרת החוב. במקרים מיוחדים מאוד ניתן גם למחוק את החוב.

הסדר חוב טרום הסתבכות

הסדר חוב טרום הסתבכות הוא הסדר המתבצע מול הבנק, מתוך התנהלות תקינה בחשבון הבנק. בעל החשבון צופה שתתפתח בעיה עתידית ומבקש להגיע להסדר, לפני שיקרו מקרים של החזרי צ'קים, הוראות קבע, וכרטיסי אשראי.

הסדר במצב זה מתבצע ישירות מול פקידי סניף הבנק, המנפיקים הסכם הלוואה חדש. יש להגיע להבנות עם הבנק, המפעיל שיקול דעת אם להגיע להסדר. החלטתו הסופית של הבנק תלויה רבות ביכולתנו לשכנע את הפקיד בתועלתו של ההסדר החדש.

הסדרי חוב בעקבות הסתבכות

הסדר חוב הנעשה מול הבנק אחרי 'בעיות' בחשבון, כדוגמת חזרת צ'קים, התראות חריגה, פיגורים בפירעון הלוואות – קשה יותר, מאחר ורמת האמינות של בעל החשבון נפגעה, בעוד שרמת הסיכון עלתה.
על פי רוב, הסדר במצב זה מתבצע מול עורכי הדין במחלקה המשפטית של הבנק, ולא מול פקידי הבנק בסניף שבו מתנהל החשבון. היתרון הוא שעורכי הדין שואפים לסיים את התיק במהירות, בהגעה להסדר חוב.

בדיקת נתונים

לפני הליך של הסדר חוב, יש להצטייד במידע מלא ומקצועי, ולבדוק נתונים כדוגמת: סוג הלוואה, הגוף המלווה, יתרת חוב, תקופה לסיום הפירעון, גובה החזר חודשי, שיעורי הריבית, ערבים וביטחונות, כושר החזר.

אינטרס משותף

האינטרס להגיע להסדר חוב אינו רק שלכם. גם לבנק יש אינטרס להגיע להסדר חוב. הבנק רוצה למקסם את יכולתו לגבות את החוב, ולא ישמח לדרדר אתכם להליכי פשיטת רגל שיגרמו לו נזק כספי כבד. בהסדר חוב, הבנק מציל לכל הפחות חלק מהסכום. על השאר הוא ידווח כ"חוב אבוד" ויקבל עליו זיכוי במס.

נתקעתם בבעיות תזרים בחשבון הבנק, אתם מרגישים שחשבון הבנק עומד להיכנס לסחרור מסוכן, או כבר נכנס לסחרור, אל תרימו ידיים בייאוש ואל תתנו לבנק להרוס לכם את התשתית הכלכלית ההכרחית לקיומכם. גם לבנק יש אחריות על הכסף שהוא הלווה לכם כמו שלכם יש אחריות להחזירו.

המקצוענים שלנו

מומחי 'תקומה פיננסית' יובילו אתכם במבוך החובות וידריכו אתכם צעד אחרי צעד כיצד לנהל את המשא ומתן עם פקידי הבנק, או עם עורכי הדין של המחלקה המשפטית בבנק, תוך חתירה להסדר חוב מאוזן שיאפשר לכם להשאיר את הראש מעל המים.